Ako to funguje? - VILD - CONSULTING

Prejsť na obsah

Ako to funguje?


Ak ste sa už rozhodli pre kúpu nehnuteľnosti na Tenerife, pomôžeme vám vyhľadať to, čo by bolo v súlade s vašimi predstavami a rozpočtom, poradíme vám lokalitu, ktorá by bola pre vás vhodná, pokiaľ ešte nemáte jasnú predstavu o tom, kde a čo by ste si chceli kúpiť.

Dohodneme obhliadky vytipovaných nehnuteľností, a to buď s vami osobne, ak tu budete, alebo sa s vami spojíme prostredníctvom videohovoru na diaľku, prípadne vám zašleme fotodokumentáciu a videá z obhliadky.

Ak sa pre niektorú z navštívených nehnuteľností rozhodnete. dohodneme vám podpis predkúpnej zmluvy, povieme vám, čo obsahuje, prekonzultujeme, čo by ste do nej ešte chceli alebo mali zakomponovať, vypýtame od predávajúcej strany všetky dokumenty, ktorými disponuje a ak bude všetko v poriadku a vy to odsúhlasíte, prejde sa k podpisu a zaplateniu zálohy. Záloha býva vo výške 10% z celkovej kúpnej ceny. Na podpis tejto predkúpnej zmluvy nie je nutné, aby ste navštívili ostrov, môžte to podpísať z pohodlia domova.

Následne dohodneme podpis kúpnej zmluvy u notára. Býva to s časovým odstupom potrebným na vybavenie potrebných dokladov pre vás, prípadne aby sa dostavila predávajúca strana, čo je zhruba 1 až 2 mesiace. Na podpis kúpnopredajnej zmluvy je už potrebné, aby ste boli na Tenerife osobne, prípadne nám vopred dáte notárske splnomocnenie, aby sme mohli nehnuteľnosť kúpiť vo vašom mene.

Podpisom zmluvy u notára je už nehnuteľnosť vaša. Následne je nutné zaplatiť príslušné dane a poplatky, prepísať energie a zapísať nového majiteľa do bytového spoločenstva.
Toto všetko máte u nás zahrnuté v kompletnom balíčku služieb.

Celkom na začiatku však budete potrebovať identifikačné číslo N.I.E. a otvoriť si účet v banke, čo vám, samozrejme, pomôžeme vybaviť.

Celý predchádzajúci krátky popis je v skutočnosti niekoľkotýždňový proces, počas ktorého budeme v kontakte a ak sa vyskytne nejaký problém, urobíme všetko pre to, aby sme ho vyriešili.
A čo bude ďalej, je už iba na vás.
  • Môžete vašu novú nehnuteľnosť využívať iba na svoju rekreáciu ako španielsky nerezident a posielať sem rodinu a priateľov, aby si oddýchli. V tom prípade budete platiť okrem dane z nehnuteľnosti aj daň za to, že máte nehnuteľnosť, ktorú neprenajímate a mohli by ste :-)

  • Druhá možnosť je zapísať nehnuteľnosť ako turistický prenájom, tzv. vivienda vacacional alebo využiť možnosť dlhodobého prenájmu. Vtedy musíte platiť daň z vašich príjmov z takéhoto prenájmu a k tomu aj daň z nehnuteľnosti.

  • Možno sa rozhodnete stať sa rezidentom a bývať v kúpenej nehnuteľnosti. Vtedy sa to považuje za vaše obvyklé bývanie, tzv. vivienda habitual a za tú platíte iba každoročne daň z nehnuteľnosti .
Vild Consulting
Copyright © 2021-2024
Návrat na obsah